Бережімо здоров'я


Правила для здобувачів освіти під час карантину щодо запобігання поширенню інфекції, спричиненої коронавірусом COVID-19

Вимоги безпеки життєдіяльності перед початком навчання

  1. Вхід до закладу здійснювати відповідно до Тимчасового порядку організації освітнього процесу у ЗШ №10.
  2. У приміщення освітнього закладу заходити в масці.
  3. Обробити руки антисептиком у спеціально відведеному місці на першому поверсі.
  4. Дотримуватися соціального дистанціювання, триматися від учасників освітнього процесу на відстані мінімум одного метра (приблизно три кроки).
  5. Дотримуватися звичайних правил гігієни, використовувати засоби індивідуального захисту, вологі серветки.

Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час освітнього процесу

  1. Перед початком занять повідомити вчителя про самопочуття та наявність симптомів  респіраторних хвороб.
  2. Використовувати захисні маски, які мають щільно прилягати, покриваючи ніс і рот.
  3. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу та під час перерв використання захисних масок є обов’язковим.
  4. Після четвертого уроку використану текстильну маску помістити в індивідуальний поліетиленовий пакет, а одноразовий засіб індивідуального захисту викинути в спеціально відведений контейнер, розміщений на першому поверсі з позначкою «Використані маски та серветки».
  5. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед надяганням чистих засобів індивідуального захисту, ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
  6. Перебуваючи у коридорі, дотримуватися соціального дистанціювання, запобігати утворенню масових скупчень.
  7. Дотримуватися безпечної дистанції в їдальні, відповідно до спеціальної розмітки на підлозі.
  8. Дотримуватися питного режиму з використанням індивідуального або одноразового посуду.
  9. Дотримуватися правил особистої гігієни.

Вимоги безпеки життєдіяльності здобувачів освіти після закінчення освітнього процесу

  1. Зняти маски для багаторазового використання і помістити їх в індивідуальні поліетиленові пакети. Одноразові засоби індивідуального захисту викинути в спеціальні контейнери на першому поверсі біля виходу із закладу.
  2. Обробити руки антисептиком.
  3. Вихід з приміщення здійснювати відповідно до Тимчасового порядку організації освітнього процесу у ЗШ №10.

Вимоги безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти у разі погіршення стану здоров’я

  1. Повідомити вчителя про погіршення самопочуття та наявність симптомів респіраторних хвороб.
  2. Діяти відповідно до розпорядження вчителя.
З лютого цього року світ лихоманить від нової напасті, яка називається "коронавірус COVID-19". Що це таке і чи можна від цього вберегтися?

Перш за все, слід розуміти, що коронавірус в цілому - це не якесь нове захворювання. Коронавірус ─ це різновид вірусів. Це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Інша справа, що новим є саме цей коронавірус, про що свідчить і його "особистий номер" COVID-19 (від англ. COrona VIrus Disease 2019). Вперше його було виявлено в грудні 2019 року в Китаї (м.Ухань). Вважається, що спочатку вірус циркулював серед кажанів, але потім якимось чином передався людині.

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом через вдихання дрібних крапель, розпорошених в повітрі під час кашлю або чхання. Краплі з вірусом можуть потрапляти на поверхні і предмети, а потім інфікувати людину, яка доторкнулася до них, через наступні її дотики до очей, носа або рота.

Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини
Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь від неї на відстані понад 1,5 м.

Переважає контактний шлях зараження
Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Чи можна заразитись від тварин?
Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть переносити новий коронавірус. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендується мити руки водою з милом. Це захистить від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.

Чи передається вірус через фрукти?
Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. В будь-якому разі фрукти необхідно ретельно мити й обдавати їх окропом, але це стандартна рекомендація.

Чи можна заразитися через рукостискання або через поцілунок?
Через саме рукостискання (тобто через шкіру рук) - ні. Але це тільки в тому разі, якщо ви після рукостискання не доторкалися до свого обличчя, чи не брали до рук продукти харчування і ретельно вимили руки. А от через поцілунок з людиною, яка інфікована коронавірусом (як і будь-якою ГРВІ) - так!

Скільки вірус живе на поверхнях? Чим можна вбити вірус?
Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо спиртовмісним розчином.

Чи допомагає часник захиститися від коронавірусу?
Часник має певні антибактеріальні властивості, але даних про ефективність часнику чи цибулі в запобіганні захворюванню на коронавірус немає.

На початковій стадії COVID-19 має такі ж симптоми, як інші гострі респіраторні захворювання, основними з яких є гарячка, кашель та задишка (ускладнене дихання). Визначити наявність COVID-19 можуть тільки спеціальні тести. Тому пам'ятайте, що симптоми ГРВІ ще не означають наявність коронавірусу, але в цьому випадку усе одно слід негайно звернутися до лікаря для проведення тестування.

Оскільки цей вид вірусу для людства новий, то у нас у всіх, відповідно, специфічний імунітет до нього відсутній. Саме цим і пояснюється така величезна кількість хворих по всьому світу.
Перебіг хвороби перш за все залежить від стану загального імунітету людини. Групою ризику цього захворювання є переважно люди похилого віку та люди, які безпосередньо контактували з хворими чи перебували з ними в закритому середовищі.
20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими але лише близько 3% потребують реанімаційних заходів. Захворювання, викликане новим коронавірусом, не можна називати "смертельним", адже летальність становить лише 3-4%. Це вище, аніж при грипі, але усе одно, люди, які захворіли на COVID-19 і одужали є! І таких досить-таки багато.


Як запобігти перевтоми дитини

1. Обираючи додаткові заняття, зупиніться на додаткових заняттях з однієї дисципліни та одній спортивній секції. Цього буде достатньо, адже навчити дитину всього й одразу неможливо. Крім того, дослухайтеся до бажань школяра: якщо гурток не викликає захоплення, нічого з того не вийде. Тому одразу обирайте те, що його зацікавить.
2. Разом із дитиною одразу після  канікул складіть розклад на нове півріччя, візьміть з неї обіцянку дотримуватися його. Обов’язково передбачте в графіку час на відпочинок і прогулянки на свіжому повітрі, а також дозвілля, коли школяр зможе зайнятися тим, чим захоче.
3. Плануйте тиждень так, щоб субота і неділя були насправді днями відпочинку. Тому не переобтяжуйте дні, вільні від занять, корисним дозвіллям , наприклад, походами у театри, на виставки, екскурсії тощо. Адже футбол і хлопчачі забави у дворі, а також дівчачі посиденьки – не менш важливі для повноцінного розвитку вашої дитини. Спілкування з друзями – значущий елемент соціальної адаптації школяра. Тому не варто постійно акцентувати увагу на тому, що це марно витрачений час, адже дитина почуватиметься винною, бо була з друзями. Просто всього має бути в міру.
4. Чітко дотримуйтеся розкладу засинання й прокидання. Перші дня після канікул дитині буде важко вставати зранку, а ввечері вам не просто буде вмовити її піти спати раніше. Але за кілька тижнів організм звикне до графіка, тож ранкові пробудження не будуть такими болісними для дитини. Аби школяр не перевтомлювався, лікарі рекомендують десятигодинний сон.
5. Заняття за шкільною програмою – це найважливіше. Саме на них варто «кидати основні сили». А додаткові нехай лишаються на ваш розсуд. Можливо, варто на деякий час відмовитися від репетитора, а повернутися до нього навесні.
6.Серйозно підійдіть до раціону школяра. В антистресовому меню повинно бути багато фруктів і овочів – не менш як 300 грамів на день. Як альтернативу запропонуйте свіжі соки. Не забувайте про м’ясо і рибу, які забезпечать дитину білками, стимулюватимуть роботу мозку. Альтернативою рибі можуть бути морепродукти. Також не нехтуйте молочними продуктами та цільнозерновими кашами. А ось здобну випічку варто обмежувати, аби не перевантажувати печінку. Для дітей, які занадто швидко збуджуються й погано засинають, рекомендується вживати заспокійливі чаї, які містять ромашку, м’яту, мелісу.
Дотримання цих рекомендацій сприятиме профілактиці перевтоми дитини. Тож, вона повернеться з канікул бадьорою, активною та матиме сили на здобуття нових знань.
Поради - як зберегти здоров'я школяра!


Після літніх канікул імунітет у дітей міцний. Вони багато часу проводили на вулиці , їли корисну їжу, овочі і фрукти , їздили відпочивати. Але перевтома , адаптація до нового графіка і розпорядку дня можуть послабити дитячий організм.
Крім того , в школі дитина часто стикається з різноманітними інфекціями і хворобами , адже неможливо відгородитися від спілкування з однолітками та друзями.
Щоб новий шкільний рік пройшов без проблем зі здоров'ям, потрібно попередньо подбати про всі фактори , які можуть його підірвати .
8 порад як зберегти здоров'я школяра

№ 1 . Здоровий сон
Відомо , що запорукою здоров'я - є здоровий сон, який триває відповідну кількість годин. Для молодших школярів це близько 10-11 годин. Звучить дуже просто , але на практиці діти часто недосипають , від чого з'являються проблеми зі здоров'ям. Особливо , дитині важко буде звикнути до нового режиму дня .
Тому , педіатри радять поступово привчати дитину спати відповідно до вимог за кілька тижнів до початку шкільних занять. Так дитина звикне до нового графіка, і їй не так важко будуть даватися ці зміни в майбутньому.
У перші тижні вона буде приходити після школи втомленою і сонною. Це нормально - мозок тільки починає включатися в роботу. Запропонуйте дитині передрімати після школи 40-60 хвилин. Якщо вона не хоче , створіть спокійну невимушену обстановку без телебачення та інтернету.
№ 2 . Перевірка зору і слуху
Не чекайте , що дитина сама поскаржиться , якщо у неї виникнуть певні проблеми із зором та слухом. Краще самі відведіть її на обстеження перед початком занять. Крім того , варто обстежити зір , якщо дитина скаржиться на біль в голові, нахиляє голову набік , мружиться, коли дивиться вдалину, або читає поблизу . Це можуть бути симптоми поганого зору.
Щоб не запускати проблему, найкраще вирішити її відразу, коли ще щось можна зробити і уникнути окулярів.

№ 3 . Обіди
Слідкуйте, щоб ваша дитина, особливо, якщо це молодший школяр, вчасно обідала. Це обов'язково має бути здорова їжа, поживна , багата на вітаміни.
Розпитуйте дитину, що вона їла сьогодні в школі, чи було їй смачно. Нехай пояснить , чому їжа їй не сподобалася. По можливості , можете навідатися до шкільної їдальні , щоб перевірити якість їжі. Якщо ж у вас є підозри , що дитина не обідає в школі з тих, чи інших причин, компенсуйте недолік необхідних елементів поживними сніданками і вечерею .

№ 4 . Перерви на туалет
Поясніть дитині , чому важливо ходити в туалет вчасно , а не терпіти. По-перше , так малюк зможе уникнути неприємних ситуацій , по-друге , терпіння не впливає позитивно на дитячий організм. Скажіть дитині , що в цьому немає нічого ганебного . Якщо дитина захотіла в туалет під час уроку , нехай підніме руку і попроситься вийти .

№ 5 . Часто мити руки
У школі діти стикаються з тисячами різноманітних мікробів . Саме тому , гігієна рук важлива для здоров'я школяра . Поясніть дитині , чому так важливо ретельно і часто мити руки. Відзначайте цю необхідність кожного разу.
Перед початком навчального року почніть ретельніше стежити за тим , чи миє дитина руки , щоб у малюка виробилася відповідна звичка.

№ 6 . Бути готовим до захворювання
Як би сильно ви не намагалися захистити здоров'я свого школяра від захворювань, і як би ретельно ви не привчали його дотримуватися правил гігієни , вам не вберегти малюка від захворювань протягом року. Будьте до цього готові. Якщо побачите , що вранці перед школою, малюк кашляє, або погано себе почуває, відразу прийміть відповідні заходи, щоб «схопити» перші симптоми хвороби вчасно.
Попросіть на роботі відгул, щоб доглянути за малюком. При правильному і своєчасному догляді, дитина не захворіє.

№ 7 . Безпека
Обов'язково нагадайте дитині про всі можливі заходи безпеки. Прогуляйтеся з нею  шкільним маршрутом , аналізуючи , які небезпеки можуть чекати її на шляху до школи і як їх можна уникнути.
Чи не відпускайте маленьких дітей до школи без нагляду. Також, не думайте, що старший брат або сестра зможуть забезпечити контроль і повну безпеку . Насправді, відволікаючих факторів для 7-12 річних дітей безліч . Вони ще не вміють брати на себе таку відповідальність.
Нагадайте також , що дітям не можна говорити зі сторонніми і йти з ними на контакт.

№ 8 . Фізичне навантаження
Спорт і фізичне навантаження - важливі для людини. Особливо для малюка, адже спорт розвиває і загартовує організм. Почніть робити ранкову зарядку з дитиною. Запишіть її до спортивної секції. Виконуйте різні фізичні вправи вдома , або грайте в ігри , які сприяють фізичному розвитку дитини. Варіантів , знову ж , безліч . Але від цього залежить здоров'я школяра і здатність його організму створювати бар'єр перед тим чи іншим захворюванням.

Комментариев нет:

Отправить комментарий