Пізнайко

Існує безліч винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшість з цих відкриттів вже використовуються в нашому повсякденному житті.
1. Виявляється, що пластилін винайшла школярка — внучка відомого виробника чистячого засобу для шпалер Клео Маквікера. Воно було призначене для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали чистячий компонент, додали мигдалеве масло і фарбники.

2. Ідея створення хутряних навушників для захисту від холоду належить 15-річному американцеві Честеру Грінвуду, який любив кататися на ковзанах і одночасно слухати музику. 

3. Автор ідеї створення снігохода — 15-річний канадець Джозеф-Арманд Бомбардьер.


4. Шрифт Брайля (рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для листа і читання незрячими людьми) розробив французький підліток, 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий з 3-річного віку, а за основу свого шрифту узяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбье, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темноті.

5. Іграшкова вантажівка з кузовом, що відкидається, винайшов і навіть запатентував шестирічний Роберт Петч, що намалював дану конструкцію для того, щоб батько зробив йому таку машинку.

6. Ідея створення батута належить 16-річному гімнастові Джорджу Ніссену. 

7. Фруктовий лід - морозиво на паличці - вперше виготовив 11-річний Френк Епперсон.

8. 12-річний Максим Лема зі Львова створив робота, що виконує функції інженерів БТІ. Робот сканує приміщення, заміряє площу і за допомогою радіосигналу передає дані на комп'ютер.

9. 16-річний Вадим Хоміч з Житомира придумав прилад, блокуючий автомобіль з п'яним водієм.

10. 13-річний учень однієї з московських шкіл Дмитро Резников розробив спільно з фахівцями Державного медико-стоматологічного університету унікальну зубну щітку, призначену спеціально для космонавтів, що працюють на орбітальній станції.

11. 13-річна школярка Меллорі Кьювмен з міста манчестера, США, винайшла нові ліки від гикавки. До складу нових ліків увійшли звичайні льодяники, цукор і яблучний оцет. Новинка вже отримала назву «Hiccupops».

12. 10-річна москвичка Анастасія Родіміна стала наймолодшим володарем патенту на власний винахід. Дівчинка винайшла новий спосіб друкарської графіки.

13. 8-річна Аланна Майерс з Данедіна, штат Флоріда, винайшла засіб для безболісного зняття бинтів. До складу продукту входять мило, лавандове масло і вода. На цю ідею дівчинку наштовхнула необхідність зняття бинтів після виписки з лікарні.

14. 10-річна мешканка США Клара Лейзен придумала незвичайне з'єднання азоту, кисню і вуглецю в ході виконання завдання вчителя «Придумай нову молекулу». Саме таке їх взаємне розташування до десятирічного дитяти ніхто ніколи не демонстрував. І, хоча відкриття нової молекули сталося абсолютно випадково, ім'я юної американки стоїть тепер в переліку авторів роботи, опублікованої в науковому журналі.

15. 13-річний Лоренс Рок з Британії заробив 250 тисяч доларів, винайшовши дзвінок, який отримують на свій мобільний телефон господарі будинку в свою відсутність. Лоренс Рок винайшов, по суті, програму, яка зуміла з'єднати sim-карту мобільника господарів і дверний дзвінок. 

*****************************************************


Найбільший океан на Землі — Тихий — 179,7 мільйона квадратних кілометрів.

Найбільше море нашої планети — Коралове, що розташоване на північний схід від Австралії. Його поверхня майже така, як пів-Європи,— 4,8 мільйона квадратних кілометрів.

Найбільше озеро в світі — Каспійське море — 371,8 тисячі квадратних кілометрів.

Найжаркіші місця на Землі:
Каліфорнія, Сахара, Аравія, Іран, Середня Азія. У долині Смерті (США, Каліфорнія) 10 липня 1913 року температура була плюс 56,7 градуса, а в Тріполі (Північна Африка) 13 вересня 1922 року було плюс 58 градусів.
Найхолодніші місця на Землі:
Гренландія, північний схід Азії та Антарктида. Середня температура січня у Верхоянську (Східний Сибір) — 55,5 градуса морозу. 1892 року тут був мороз 69,8 градуса. 1958 року в Антарктиді було — 88,3 градуса.

Найсильніша на Землі істота
Ні, це не лев, і не тигр, і не слон, а жук-гнойовик скарабей. Ця комаха підіймає й переносить на своїй спині вантаж, який у 850 разів перевищує масу її тіла.

Хто живе найдовше?
Дощовий черв'як живе до 10 років, заєць також — до 10, жаба — до 5, річковий рак — до 20 років.
Мавпи, кити, тигри, ведмеді — до 40—45 років.
А папуга може прожити до 140 років. Черепахи та крокодили можуть прожити 300 років.
Серед свійських тварин рекордсмен — осел. Він доживає до 50 років. Коні й верблюди живуть до 30 років, корова — до 25, свиня — до 20 років. А собаки та кішки — 15—20 років.

Найкоротша тривалість життя
У дорослу комаху тля розвивається з яйця за 6 днів і живе ще 4—5 днів. Ще менше живуть поденки. Більшість із них, вибравшись із води, через день помирають.

Найзубатіша істота на світі — це слимак, він має 14 175 зубів.
Найвища у світі трава — бамбук, велетенська деревовидна рослина з могутнім багаторічним стеблом-соломиною. Буває, що висота його досягає понад 30 м, а товщина стебла — 30 см у діаметрі.

 Найрекорднішим виявилося стебло бамбука, зрубаного в Індії 1904 року. Воно було завдовжки 37 метрів! За добу бамбук може вирости на 50—60 см.

Найтовстіше дерево в світі — баобаб. При порівняно невеликій висоті (10—12, рідше 20—25 м) стовбур баобаба буває в діаметрі 4— 10 метрів. А найбільший екземпляр мав у обхваті аж 54,5 метра!

Найбільшим у світі є листя бразільської пальми. 12 метрів досягає його ширина і 22 довжина.

Найшвидше за будь-яку рослину виростає бамбук. Його паростки можуть витягатися на два метри за добу.

Найбільша риба на Землі — гігантська акула. Вона водиться в північних районах Атлантики, має до 30метрів у довжину і важить до 30 тонн.

Найшвидше за усіх мешканців підводного царства може плисти риба-меч. Вона долає близько 100 кілометрів за годину.

Найбільші метелики водяться на східному узбережжі острова Мадагаскару (Африка). їхній розмір дорівнює чималому птахові.

Найменші кущі ростуть в тундрі Гренландії, їхня висота не перевищує 5 сантиметрів. Це — карликова верба.

Найглибше коріння у акації, що росте в Південно-Західній Африці Воно сягає 88 метрів.

Найдовше слово лінгвісти відшукали в одному з творів давньогрецького письменника Арістофана. В ньому 184 літери.
Одна з найяскравіших зірок розташована в сузір’ї Золотої Риби. Вона в мільйон разів яскравіша за Сонце, але знаходиться далеко від нас, її майже не видно неозброєним оком.

Найсамотніше дерево на світі — пальма, що росте в оазисі Торер в Сахарі. Найближче до неї дерево знаходиться на відстані 1000 кілометрів.

Найпершими в Україні розквітають у природних умовах проліски з сімейства амаралісових. Вісниками весни називають ці дивовижні квіти. Вони квітнуть навіть при нульовій температурі! Виявляється, що в цей час температура всередині квітки - близько восьми градусів тепла! Вона влаштована так, що її чашечка, немов маленьке дзеркальце, вбирає сонячне проміння. Не страшні проліску нічні приморозки: він здатен витримати й десятиградусний морозець!

Найкрупнішим пернатим птахом у Європі й Україні вважається лебідь-шипун. Довжиною тіла він сягає 180 см, а важить такий птах від 8 до 13 кілограмів. Деякі особини бувають і по вісімнадцять кілограмів. У Польщі, пригадують, жив колись лебідь-самець вагою 22,5 кг. Він був такий важкий, що навіть не міг злетіти!

Найбільшою змією фауни України є полоз жовтобрюхий, довжина якого сягає 2 м. Це також найпотаємніша і найагресивніша змія, хоч і зовсім не отруйна. Захищаючись, вона сичить і кидається передньою частиною тіла на віддаль до 1 м, при цьому встромляє свої гострі й численні зуби в руку або обличчя переслідувача. Зустрічається рідко і лише у степовій зоні України, населяючи берегові кручі. Не раз спостерігали полозів, які полювали на птахів у кронах дерев, хоч їхня основна здобич — гризуни.

Найбільша боброва«хатка»в Україні була виявлена в осушеній заплаві річки Здвиж (правій притоці річки Тетерів). Покинута бобрами кілька років тому, вона була довжиною чотирнадцять, шириною — дванадцять, а висотою — два з половиною метра. Всього будівельного матеріалу, що його зібрали на будівництво своєї «хатки» бобри, було не менше 40-50 тонн, тоді як звичайні розміри бобрових загат приблизно вдвічі менші.

Найбільшим звіром фауни України є зубр, жива маса якого може перевищувати 1 тонну. Висота в холці самця досягає 2-3 м, а тривалість життя, як достовірно встановлено, до 27 років.

Найбільшим морським ссавцем, який мешкає біля берегів України, є дельфін — чорноморська афаліна. Завдовжки він буває більше 3 м. Середня маса — 119 кг, інколи — до 150 кг. Живуть афаліни невеликими групами і ведуть нічний спосіб життя, а живляться переважно рибою.


Найменше дерево в Україні — верба туполиста. В Карпатах на горі Близниця подибуються карликові кущики такої вербички висотою всього 12—15 сантиметрів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий